FUNDACJA ZIELONY SZLAKzające ekoturystyka

Sprawozdanie z działalności FUNDACJI ZIELONY SZLAK w roku 2013r.
Sprawozdanie obejmuje okres roku kalendarzowego.
Podstawa prawna:
-
Ustawa z dnia 6 kwietnia 1984r. O fundacjach (DZ.U. z 1991r. Nr. 46, poz.203 ze zmianami).
-
Rozporządzenie ministra sprawiedliwości z dnia 8 maja 2001r. W sprawie ramowego zakresu sprawozdania
z działalności fundacji (DZ.U. Nr.50, poz. 529).
Fundacja Zielony Szlak z siedzibą we Wrocławiu ul. Leszczyńskiego 4/29 , 50-078 Wrocław przedstawia sprawozdanie z pierwszego roku działalności. Fundacja została ustanowiona w dniu 22 listopada 2012r. Przez fundatora Romana Litwińskiego aktem notarialnym zawartym w Kancelarii Notarialnej notariusza Urszuli Makarskiej w Kłodzku.
I. Dane fundacji:
1.
Nazwa fundacji
FUNDACJA ZIELONY SZLAK
2.
Adres
Leszczyńskiego 4/29 50-078 Wrocław
3.
Numer KRS
0000457743
4.
Data wpisu KRS
10.04.2013r.
5.
Numer NIP
8971789431
6.
Numer regon
022117825
7.
Adres strony internetowej
8.
Adres e-mail
9.
Zarząd Fundacji
Lidia Piasecka – Prezes
10.
Rada Fundacji
Roman Litwiński–Przewodniczący Rady Fundacji
Lucyna Steczek-Członek Rady Fundacji
Tomasz Jakuszewski- Członek Rady Fundacji
II. CELE STATUTOWE:
-
Działalność na rzecz szeroko rozumianej ekologii, ochrony środowiska, ekoturystyki w celu realizacji zasady zrównoważonego rozwoju.
-
Popularyzowanie idei związanych z promocją ekologii, ochrony środowiska, ekoturystyki oraz zrównoważonego rozwoju wraz z prowadzeniem edukacji związanej z ekologią, ochrona środowiska, i zrównoważonym rozwojem.
-
Upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy o ekologii, ekoturystyce, ochronie środowiska, oraz o zrównoważonym rozwoju.
-
Informacje o problemach ekologii, ekoturystyki, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju i metodach ich rozwiązywania.
-
Upowszechnienie najnowszych metod ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju
i ekoturystyki.
III. WYMIENIONE CELE FUNDACJA REALIZUJE POPRZEZ :
-
Opracowywanie i realizację przedsięwzięć w zakresie ekologii, ochrony środowiska, ekoturystyki oraz zrównoważonego rozwoju.
-
Promocję zagadnień ekologii, ochrony środowiska, ekoturystyki oraz zrównoważonego rozwoju.
-
Organizowanie wszelkich działań edukacyjnych w tym konferencji, szkoleń, warsztatów, seminariów, dyskusji oraz wszelkiego rodzaju spotkań na tematy związane z ekologią, ochroną środowiska, ekoturystyką i ze zrównoważonym rozwojem.
-
Współpracę z instytucjami państwowymi, samorządowymi, organizacjami społecznymii gospodarczymi krajowymi i zagranicznymi oraz osobami prawnymi i fizycznymi działającymi w zakresie ekologii, ochrony środowiska, ekoturystyki i zrównoważonego rozwoju.
-
Współpracę z właściwymi ministerstwami w zakresie objętym celami fundacji.
-
Współpracę z innymi naczelnymi organami administracji rządoweji samorządowej, a także z innymi podmiotami mającymi wpływ na prowadzenie polityki państwa w zakresie ekologii, ochrony środowiska, ekoturystyki i zrównoważonego rozwoju.
-
Współdziałanie z ogólnokrajowymi organizacjami i porozumieniami samorządowymi, ze stowarzyszeniami przedsiębiorców działających w obszarze ekologii, ochrony środowiska, ekoturystyki i zrównoważonego rozwoju.
-
Współpracę z innymi krajowymi i zagranicznymi organizacjami realizującymi cele odpowiadające celom fundacji.
-
Współpracę z władzami miast, gmin, powiatów i województw w zakresie ekologii, ochrony środowiska, ekoturystyki i zrównoważonego rozwoju, uczestniczących lub zainteresowanych uczestnictwem w programie fundacji.
-
Propagowanie wszystkich inicjatyw w zakresie ekologii, ochrony środowiska, ekoturystykii zrównoważonego rozwoju w drodze dostarczania publikacji i innych materiałów edukacyjnych propagujących te zagadnienia.
-
Współdziałanie z centrami edukacji ekologicznej i lokalnymi placówkami oświatowymiw zakresie edukacji ekologicznej, ekoturystyki oraz pomoc w organizowaniu tej edukacji.
-
Wspieranie przedsiębiorców działających na rzecz ekologii, ochrony środowiska, ekoturystykii zrównoważonego rozwoju, pośredniczenie w kontaktach między nimi.
-
Prowadzenie kampanii i projektów edukacji ekologicznej, ekoturystyk i zrównoważonego rozwoju.
-
Prowadzenie wszelkich działań na rzecz popularyzacji rozwiązań unii europejskiej dotyczących ekologii, ochrony środowiska, ekoturystyki i zrównoważonego rozwoju.
-
Współpracę z instytucjami i organizacjami unii europejskiej działającymi na rzecz ekologii, ochrony środowiska, ekoturystyki i zrównoważonego rozwoju.
-
Ustanawianie nagród i wyróżnień dla osób fizycznych i prawnych działających na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
-
Skupianie wokół celów fundacji organizacji gospodarczych, proekologicznych, konsumenckichi społecznych, przedstawicieli nauki oraz innych organizacji zgodnych z celami fundacji.
IV. REALIZACJA CELÓW STATUTOWYCH FUNDACJI W 2013R.:
W pierwszym roku działalności Fundacja rozpoczęła opracowywanie planu działań na najbliższy okres oraz planu rozwoju Fundacji.
-
Została przygotowana i opublikowana strona internetowa fundacji www.zielonyszlak.org.pl
-
Zarząd fundacji uczestniczył w szkoleniu na temat przygotowywania projektów z zakresu bioróżnorodności organizowanego przez NFOŚ i GW w Warszawie.
-
Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Ochrony Przyrody I Rozwoju Turystyki FOPIT-GOBI i podjęliśmy wspólne działania w zakresie realizacji projektu ochrony zająca szaraka w Polsce.
-
Przeprowadziliśmy działania edukacyjne z zakresu ochrony środowiska i ochrony bioróżnorodności a w szczególności zająca szaraka i kuropatwy wśród myśliwych kół łowieckich. Doprowadziliśmy tymi działaniami do reintrodukcji zająca w wielu kołach łowieckich na Dolnym Ślasku, Podkarpaciu.
-
Nawiązaliśmy współpracę z Zarządem Okręgowym PZŁ we Wrocławiu w celu reintrodukcji zajęcy na obszarze Dolnego Śląska.
-
Złożyliśmy wniosek do Ministra Środowiska i otrzymaliśmy zgodę na prowadzenie hodowli zajęcy w celu ich reintrodukcji.
-
Nawiązaliśmy współpracę z hodowlą zajęcy w Paszkowie gdzie mogliśmy poznać sposób prowadzenia hodowli oraz zebrać materiały do przygotowywanej pracy badawczej na temat oceny reintrodukcji zajęcy.
-
Pozyskaliśmy pieniądze na cele statutowe Fundacji od darczyńców fizycznych oraz od darczyńców prawnych. Kwota pozyskanych pieniędzy w 2013r. to 26080zł zostały przeznaczone na realizację celów statutowych Fundacji oraz na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania Fundacji.
-
Przygotowaliśmy projekt „Budowa dwóch ścieżek edukacyjno-ekologicznych na obszarze Gór Bystrzyckich. W celu realizacji tego zadnia nawiązaliśmy współpracę z gminą Bystrzyca Kłodzka, Nadleśnictwem Bystrzyca Kłodzka oraz z WFOŚ i GW we Wrocławiu.
V. Fundacja nie prowadziła w 2013r. działalności gospodarczej.
VI. Fundacja i Rada Fundacji w 2013r. uchwał nie podejmowała.
VII. Informacje o wysokości uzyskanych przychodów z wyodrębnieniem ich źródeł:
1
Przychody ogółem:
26080zł
2
-w tym ze środków publicznych
0zł
3
-z darowizn
26080zł
4
Ze świadczeń realizowanych odpłatnie
0zł
5
Z innych źródeł
0zł
6
Informacja o poniesionych kosztach ogółem
4073,47zł
7
W tym na realizację celów statutowych
255zł
8
Na administrację czynsz, korespondencja, księgowość, opłaty skarbowe
3818,47zł
9
Pozostałe koszty
0zł
10
Różnica pozostała
22006,53zł
VII. Informacje o osobach zatrudnionych.
Fundacja nie zatrudnia pracowników, a w związku z tym nie ponosi kosztów wynagrodzeń. Jedyną pracującą społecznie w fundacji jest prezes.
Był jeden wyjazd służbowy własnym samochodem i zwrot kosztów delegacji w kwocie 585zł.
Fundacja nie udzielała pożyczek.
Fundacja posiada konto w Banku BZWBK na dzień 31.12.2013r. Na koncie była ulokowana kwota 23008,30zł.
Fundacja nie posiada innych kont w bankach, akcji, obligacji, nieruchomości ani środków trwałych.
Stan kapitału (funduszu) na koniec roku 31.12.2013r. 25 006,53zł
Zobowiązania fundacji krótkoterminowe w okresie wymagalności 12 miesięcy 362,85zł
Wynik bilansowy brutto 22006,53
Koszty nie stanowiące kosztów uzyskania przychodów 953,12
Wynik podatkowy 22959,65
Podatek CIT 0,00
VIII.
W roku 2013 Fundacja nie prowadziła działalności zleconej przez podmioty państwowe i samorządowe.
IX.
Informację o rozliczeniach fundacji z tytułu ciążących zobowiązań podatkowych, a także informację w sprawie składanych deklaracji podatkowych.
Fundacja składała deklarację CIT w której podatek nie wystąpił. Fundacja nie posiada ciążących na niej zobowiązań podatkowych.
W Fundacji nie były prowadzone kontrole.